Konu Bilgileri
Konu: Phofusion nedir ? Yazar: AsiL
Okunma: 42 Yorum: 0
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

AsiL 12-02-2017, 06:23 AM   
#1
PHP-Fusion nedir?
PHP-Fusion, dünyada yüz binlerce sitede kullanılan güçlü, esnek ve kullanışlı, PHP5 ile kodlanmış, ayrıca PHP4 ile uyumlu, kullanışlı bir o kadar da kurulumu basit bir CMS (İçerik Yönetim Sistemi)'dir. Oldukça kolay portal ve forum sitesine sahiptir. Yönetici Paneli kapsamlı ve özelliği bir profesyonel portal ve sitelerinden eksik bir yanı yoktur. Ayrıca birçok destek siteleri de vardır.

CMS (Content Managament System) nedir?
CMS'ler (Content Managament System/İçerik Yönetim Sistemi), web programlama dilleri ile yazılmış programcılıklardır. CMS'ler ile sitenizi kolayca yönetebilirsiniz. Üyelik sistemi, makale ve haber ekleme, anket düzenleme, forum oluşturma vb işlemler web üzerinden CMS'ler ile rahatça yapılabilmektedir.

PHP-Fusion ticari amaçla kullanılabilir mi?
Evet, kullanılabilir. 

PHP-Fusion'un ücreti nedir?
PHP-Fusion, GNU/GPL lisanslı özgür bir yazılımdır. Telif hakkının yazılı olduğu "Powered by PHP-Fusion" silinmediğininiz takirde ÜCRETSİZ olarak kullanabilirsiniz. Eğer "Powered by PHP-Fusion" telif hakkı notu silinirse, PAYPAL sistemiyle bağış yapmak durumunda kalmaktasınız.

PHP-Fusion'un kurulabilmesi için neler gerekir?
PHP ve MySQL tabanlı bir CMS (İçerik Yönetim Sistemi)'dir. Çalışabilmesi için sunucunuzun PHP ve MySQL desteğini vermesi gerekir.

Neden PHP-Fusion?
Bir çok özelliği ile php-nuke'ye benzeyen. Görsel olarak Tema seçenekleri ile gittikçe Joomlaya yaklaşan, gerçekten kolay kullanımı ile gözde bir Cms'dir.

PHP-Fusion'a İlk Bakış
PHP-Fusion portal sistemi yapısındadır. Herkesin bildiği gibi portal forum sayfasıyla ilişkili ana sayfa yapısıdır. Diğer portal sistemlerinden ayıran tek özelliği ismidir. Oldukçada başarılı bir CMS'dir tüm bunların yanında bir çok başarılı tema yapımcı grubu da vardır. Tarzınıza uygun temaları bulmak imkan vardır.
Alıntı


Phofusion nedir ? Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş


Foruma Git: